Szerző:
Értékelés:
Kiadva: 09.03.2021.
Nyelv : Magyar
Szint: Főiskola/egyetem
Irodalom:
Referenciák: Nincs használatban
  • Összefoglalók, jegyzetek 'Személyiségrajz és egyéni fejlődési program', 1.
  • Összefoglalók, jegyzetek 'Személyiségrajz és egyéni fejlődési program', 2.
  • Összefoglalók, jegyzetek 'Személyiségrajz és egyéni fejlődési program', 3.
  • Összefoglalók, jegyzetek 'Személyiségrajz és egyéni fejlődési program', 4.
KivonatZsugorodni

Arra a kérdésre keressük a választ, hogy miként alakult a gyermek eddigi testi és lelki élete, tehát ismereteket kell szereznünk a gyermek előéletével kapcsolatosan. Az ismeretszerzés forrásai lehetnek: a gyermek, a szülők, nagyszülők, gyermekorvos és/vagy védőnő, pedagógus stb. Ennek technikái, eszközei a beszélgetés, kikérdezés, önjellemzés, kérdőívek, iskolai bizonyítvány stb.
A vizsgálat során célszerű az életkori szakaszok időrendje szerint haladni, fogamzástól a vizsgált életkorig. Az egyes életszakaszokon belül a múltbeli testi-fizikai jellemzők, az értelmi, érzelmi, motivációs-akarati, értékrendbeli-viselkedésbeli sajátosságok megismerése a cél. A visszaemlékezések során a gyermek fejlődésének egyes szakaszairól kialakult megállapításokat összehasonlítjuk az elvárt tulajdonságokkal. A megismerés során különösen érdeklődünk az egyes fejlődési szakaszokon belül a kritikus pontokról, például a mozgáskoordinációról, a járásról, beszédről, szobatisztaságról, gondolkodás szintjének alakulásáról, szociális kapcsolatokról stb. További szempontok alapján is vizsgálhatjuk a gyermek előéletét, érdeklődhetünk a várandósság idejéről, a csecsemő születés utáni állapotáról és gyarapodásáról.

A szerző megjegyzéseBővíteni
Küldés e-mailben

Az Ön neve:

Adja meg az e-mail-címet, amelyen meg szeretné kapni a linket:

Üdv!
{Your name} szerint érdemes lehet megtekinteni ezt a dokumentumot az eKönyvtárban „Személyiségrajz és egyéni fejlődési program”.

A dokumentumra mutató link:
https://www.ekonyvtar.eu/w/330435

Küldés

E-mail elküldve