Dokumentumok hozzáadása Megjelölt0

Megtekintett0

Megtekintett munkák

Kosár0
A dokumentumot hozzáadta a kosarához.

Kosár

eKönyvtár könyvtár
A személyes adatok kezelésének szabályai
  1. Definíciók

1. Feltételek: a személyes adatok kezelésére vonatkozó jelen felhasználási feltételek, amelynek tartalmát és a benne foglalt szerződési feltételeket elfogadta az Ügyfél valamennyi, az Ügyfél által az eKönyvtárban, valamint az eKönyvtárral közvetlen vagy közvetett kapcsolatban végzett tevékenységgel összefüggésben.

2. eKönyvtár: az eKönyvtár elnevezésű, a www.ekonyvtar.eu internetes címen elérhető weboldal, amelyen különböző szerzők által létrehozott tanulmányok vannak közzétéve és tölthetők le.

3. Ügyfél: az eKönyvtár valamely szolgáltatását igénybe vevő személy.

4. Vállalat: a CDI Ltd. elnevezésű, a Lett Köztársaságban 40003589548-as cégjegyzékszámon bejegyzett vállalat, amely az eKönyvtár alapítója és tulajdonosa.

1. Kapcsolattartás a Vállalattal és az adatkezelővel

1. A portál működése és a teljes körű szolgáltatások biztosítása érdekében a Vállalat mint adatkezelő személyes adatok kezelését végzi a szabályozó rendeletek követelményeinek megfelelően. Ha szeretné felkeresni a Vállalatot az adatkezelés kapcsán, kérjük, írjon az info@ekonyvtar.eu e-mail-címre, vagy vegye fel velünk a kapcsolatot az eKönyvtár Kapcsolatfelvétel szekciójában található elérhetőségeken.

2. Az eKönyvtárban szereplő személyes adatoknak a Vállalat nevében végzett kezelését egy tanúsított adatkezelési szakértő irányítja és felügyeli, akivel a következő e-mail-címre küldött üzenetben veheti fel a kapcsolatot: personaldata@ekonyvtar.eu.

1. A Vállalat a személyes adatokat a következőképpen kezeli:

1. Vásárlási adatok megőrzése az adásvételi szerződés teljesítése, valamint szükség esetén a vevő és a vásárlás tartalmának későbbi azonosítása céljából. A vásárláskor megadott e-mail-címet a vásárlás pillanatától számított három évig őrizzük meg, majd ezt követően törlésre kerül az eKönyvtár aktív adatbázisából. A vásárlási adatok kezelése a szabályozó rendeletek, valamint a számviteli és nyilvántartás-vezetési szabályozások követelményeinek megfelelően történik.

2. Regisztrált szerzők személyes adatainak kezelése a szerzők azonosítása, a jogdíjaknak a megkötött jogdíjkifizetési szerződés teljes időtartama alatt végzett kiszámítása és kifizetése, valamint ezt követően a szerző adatainak a szabályozó rendeletek számvitelre és nyilvántartás-vezetésre vonatkozó követelményeinek megfelelő tárolása és kezelése céljából.

3. Azon személyek személyes adatainak kezelése, akik feliratkoztak, hogy információkat kapjanak az eKönyvtárba felkerülő új anyagokról. Az eKönyvtár rendszeresen küld információkat az új munkákról ezen személyeknek a megadott e-mail-címükre az általuk választott érdeklődési köröknek megfelelően, a megjelölt gyakorisággal. Az üzenetek bármikor lemondhatók. Ebben az esetben a jövőben nem érkeznek hírlevelek, és az érintett személy e-mail-címe törlésre kerül az eKönyvtár hírlevél-adatbázisából.

4. A különféle versenyekben, promóciókban és nyereményjátékokban résztvevők személyes adatainak kezelése az adott promóció lebonyolítására vonatkozó alapelveknek és szabályozásoknak megfelelően.

6. Az ügyfelek és felhasználók által az eKönyvtárnak e-mail-üzenetben küldött személyes adatok kezelése a teljes körű válaszadás érdekében az esetleges a levélváltás során. A személyes adatok az utolsó levélváltástól számított öt év múlva törlésre kerülnek az adatbázisból.

1. Mindenkinek jogában áll a Vállalattól a személyes adataihoz való hozzáférést, azok helyesbítését, törlését vagy kezelésének korlátozását kérni, emellett jogában áll tiltakozni személyes adatai kezelése ellen, valamint mindenkit megillet a személyes adatok hordozhatóságának joga.

2. Mindenkinek jogában áll panaszt benyújtani a Lett Köztársaság Állami Adatfelügyelete által megjelölt adatkezelési felügyelő hatósághoz.

3. A személyes adatoknak az eKönyvtár részére történő átadása az eKönyvtár használatára vonatkozó szerződés, a vásárlási szerződés és a licencmegállapodás rendelkezéseinek megfelelően történik, vagy az Ügyfél szándékán alapul, miszerint igénybe kívánja venni az eKönyvtár nyújtotta szolgáltatásokat és lehetőségeket. Amennyiben valaki nem kívánja megadni személyes adatait, fennáll a veszélye, hogy az eKönyvtár nem tudja biztosítani a szolgáltatásokat, vagy teljesíteni az adott személy kéréseit.

1. Záró rendelkezések

1. A jelen Feltételekkel kapcsolatos valamennyi vitás kérdést tárgyalások útján rendezik a Felek. Amennyiben nem sikerül megoldásra jutniuk, a Vállalat bejegyzett székhelye alapján az Ügyfél a Lett Köztársaság bíróságához fordulhat, a keresetet pedig a lett jogszabályok szerint bírálják el. A Vállalatnak jogában áll bármely országban fellépni az Ügyféllel szemben, és bármely jogi norma alapján megfogalmazni követelését, amely a Vállalat meglátása szerint arra jogszerű alapot teremt.

2. A Vállalat fenntartja a jogot, hogy bármikor, előzetes értesítés nélkül módosítsa a Feltételeket. A szabályozások aktuális verziója megtalálható a www.ekonyvtar.eu weboldalon.

Bejelentkezési mód kiválasztása

E-mail-cím és jelszó

Helytelen e-mail-cím vagy jelszó!

Elfelejtette a jelszavát?

Még nem regisztrált?

Regisztráljon, és ingyenes dokumentumokhoz is juthat!

Regisztrálnia kell, hogy hozzáférhessen az eKönyvtár.com ingyenes dokumentumaihoz. A regisztráció gyors, mindössze néhány másodpercet vesz igénybe.

Ha már regisztrált, egyszerűen hogy hozzáférhessen az ingyenes tartalomhoz.

Mégse Regisztráció